...
Kati Wilhelm legger opp. Hun avgjorde blant annet verdenscupen til sin fordel i Holmenkollen i 2006. Foto: Terje Pedersen

Overlater arenaen til de yngre

Frankfurt (ANB-NTB): Tre OL-gull og fem VM-gull var nok for Kati Wilhelm. Skiskytteren overlater arenaen til de yngre og legger opp etter sesongen.

Publisert 09.03.2010 kl 17:06 Oppdatert 09.03.2010 kl 21:08

Tips en venn på e-post:


– Jeg har respekt for valget hun tar, men for oss som sitter hjemme og ser på, er det litt trist. Jeg synes hun er en veldig fin person i miljøet, sier Liv Grete Skjelbreid Poirée til NTB.

Norges tidligere skiskytterener husker mange dueller med Wilhelm i sporet. Tyskeren har vært med i en årrekke, men vil la andre slippe til.

– Jeg har oppnådd alt det er mulig å oppnå. OL i Vancouver var nok et høydepunkt for meg, men nå er det på tide å overlate skiskytterarenaene til yngre utøvere, sa Wilhelm på en pressekonferanse tirsdag.

Skjelbreid Poirée forstår avgjørelsen.

– Jeg er ikke veldig overrasket. Hvis man skal fortsette når man har vunnet så mye, må man være 110 prosent motivert. Hvis hun hadde vært motivert, kunne hun vært god i mange år. Men når man begynner å stille spørsmål om man skal gi seg eller ikke, da er det kanskje på tide å si stopp, sier NRK-eksperten.

Kati Wilhelm tok sin første gullmedalje i 2002. Da vant hun like godt både sprinten og stafetten i Salt Lake City-OL.

– Hun er en stor utøver og har oppnådd veldig mye. Man merker det når sånne som henne legger opp, sier Skjelbreid Poirée.

– Jeg har hatt mange dueller med Wilhelm og husker henne som en veldig positiv utøver. For å ta henne måtte man prestere veldig bra. De to siste årene har hun kanskje ikke vært helt der hun var før, sier den tidligere norske skiskytterdronningen til NTB. (ANB-NTB)

Mest lest nå

FÅR KAKE: Therese Vorland er en av ti heldige mødre som kan hente en morsdagskake hos Baker Jenseg i dag.

Vant morsdagskake

Ti heldige mødre ble trukket ut som vinnere av SAs morsdagskake. Les mer

...

Stoppet av tollerne for BH-tørking

MGP-artist ble stanset på Svinesund fordi BH-en hang til tørk på biltaket. Les mer

Satt i arresten

Ung mann laget kvalme på utested i Sarpsborg. Les mer

Mistet lappen

Tatt i 86 kilometer i 60-sone i Sarpsborg sentrum. Les mer


Tips oss

Telefon: 800 33 336
E-post: Nettredaksjonen
SMS: SATIPS til 1938
MMS: SABILDETIPS til 1938

Kontakt oss

Besøksadresse: Festiviteten, Sandesundsveien 2, Sarpsborg
Postadresse: Postboks 83, 1701 Sarpsborg
Tlf. 69 11 11 11
Fax 69 11 11 00

Redaksjonen:

Ansvarlig redaktør: Bernt Lyngstad
Nyhetsredaktør: Petter Kalnes


Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.