...
Fabian Cancellara. Foto: Terje Alstad, ANB

Cancellara åpner for lagbytte

Temporåskinnet Fabian Cancellara (29) åpner for å forlate danske Saxo Bank.

Publisert 31.08.2010 kl 12:52 Oppdatert 31.08.2010 kl 13:06

Tips en venn på e-post:


Sveitseren er en av sykkelsportens aller største stjerner og en av svært få ryttere gjennom tidene med seier i klassikerne Paris - Roubaix og Ronde van Vlaanderen samme år (i år).

Selv om kontrakten hans med Bjarne Riis' lag varer ut neste sesong, går Cancellara ut på sin egen hjemmeside og hevder han vurderer å kaste seg på tilbud som strømmer på.

– Det er en dårlig skjult hemmelighet at andre lag ønsker meg. I den prosessen har jeg mange interessante tanker. Tanker som også er interessante i lengre perspektiver - også ut over sykkelsporten, skriver Fabian Cancellara.

Mulig BMC-overgang

Det sveitsiske BMC-laget, med blant andre norske Alexander Kristoff og verdensmester Cadel Evans om bord fra før, skal være villig til å kjøpe stjernerytteren fri fra kontrakten.

Også det nye, luxembourgske laget til brødrene Andy og Fränk Schleck er etter alt å dømme på utkikk etter en klassikerrytter av sveitserens dimensjoner.

At Schleck-brødrene forlot Saxo Bank og Bjarne Riis hentet inn Tour de France-vinner Alberto Contador uten å konfrontere Cancellara først, falt 29-åringen tungt for brystet.

– Normalt kommuniserer jeg åpent med Bjarne Riis, og vi har pratet om denne saken. Når han kommer til Vueltaen kan vi diskutere saken. Jeg håper etter det å vite i hvilket lag jeg skal sykle neste år, skriver den regjerende tempoverdensmesteren.

Sju etappeseirer

Sveitseren har vunnet Paris - Roubaix to ganger, Ronde van Vlaanderen og Milano - San Remo en gang hver. Tre ganger har han vunnet VM i temposykling.

I Tour de France har Cancellara sju etappeseirer og hele 21 dager i gul ledertrøye - kun én dag unna legendene Greg LeMond, Laurent Fignon og Joop Zoetemelk. (ANB-NTB)

FOTBALL LIVE

altomfotball.no
Fredrikstad - Sarpsborg 08 1 - 0 fredag 10. feb. kl. 18:00 Kampen er ferdigspilt Les kampreferat
  • Etter kamp Kampen er over i Østfoldhallen. Fredrikstad har slått Sarpsborg 08 etter straffescoring av Alexander Ruud Tveter. I banespillet var det jevnt. FFK førte store deler av de første 45, men etter pause var Sarpsborg 08 klart best. Rent spillemessig hadde nok uavgjort vært det mest rettferdige, men alt i alt en positiv andreomgang sett med begge lags øyne, der både tempo og sjanseproduksjonen var bedre enn på en stund.

Scoringsvarsel på SMS

Nå kan du følge
Sarpsborg 08 på mobilen!

Send: SAF S08 til 2005





Tips oss

Telefon: 800 33 336
E-post: Nettredaksjonen
SMS: SATIPS til 1938
MMS: SABILDETIPS til 1938

Kontakt oss

Besøksadresse: Festiviteten, Sandesundsveien 2, Sarpsborg
Postadresse: Postboks 83, 1701 Sarpsborg
Tlf. 69 11 11 11
Fax 69 11 11 00

Redaksjonen:

Ansvarlig redaktør: Bernt Lyngstad
Nyhetsredaktør: Petter Kalnes


Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.