En ti år gammel jente fikk skader i tærne da hun stakk foten inn i buret til en ulv i en dyrepark i Sverige.
– Da var det en ulv som bet tak i foten og slet og dro, sier Kenneth Jonsson ved politiet i Västerbotten.
Uhellet skjedde onsdag kveld, og jenta ble kjørt på sykehus i Lycksele.
Ansvarlig for dyrene i parken, Ronny Stålfjäll, sier uhellet er kjedelig, men at det ikke er aktuelt å gå gjennom sikkerheten og at ingenting skjer med ulven.
Han sier at det er en sperre 70-80 centimeter fra ulveburet, og at jenta må ha stukket foten gjennom sprinklene med hensikt. (ANB-NTB)
| I dag | I morgen | |||
| Sarpsborg | -6.6° | -1.9° | ||
| Skjeberg | -4.6° | -1.6° | ||
| Fredrikstad | -5.0° | -1.1° | ||
| Hvaler | -2.5° | -0.5° | ||
| Oslo | -7.6° | -0.9° | ||
| Strömstad | -2.4° | -1.8° | ||
Den norske kjendispredikanten og Carolas eksmann, Runar Søgaard, er tiltalt for regnskapsrot i Sverige.
Fam Irvoll holdt visning i Oslo tirsdag kveld. Fargerike og lekne kreasjoner, også for barn, slo godt an under Oslo Fashion Week.
Se bildene herVi viser deg de hotteste og nyeste trendene fra Gave- og interiørmessen i Lillestrøm.
Se bildene herPlumbo, Tommy Fredvang og Malin sang seg til finalen. Se bildene fra MGP-delfinalen i Larvik!
Se bildene!