Oslo (ANB-NTB): Vær ekstra forsiktig med å åpne ukjent e-post på valentinsdagen torsdag. Datakriminelle sprer søppel-e-post.
| Publisert 13.02.2008 kl 12:59 Oppdatert 13.02.2008 kl 13:03 |
I forbindelse med valentinsdagen 14. februar har det kriminelle nettverket Storm utviklet en ny såkalt dataorm, opplyser sikkerhetsselskapet Trend Micro. Dette er et program som legger seg inn i et annet program og som kan spre seg videre til andre PC-er, ofte med hensikt å ødelegge data på harddisken.
Mottakerne får en e-post med et tilsynelatende romantisk innhold og lenker til nettsteder. Når det klikkes på bilder på disse nettstedene, startes programmet Valentine.exe. Dermed blir maskinen en del av Storm-nettverket og kan bli brukt til å sende ut søppel-e-post til eller infisere andre datamaskiner, ifølge sikkerhetsselskapet.
– Ikke trykk på lenker fra ukjente avsendere selv om det virker aldri så romantisk. Send heller et ekte kort istedenfor et digitalt, sier Okan Kalak i Trend Micro. (ANB-NTB)
En 56 år gammel mann fra Sarpsborg pådro seg alvorlige skader i den ene armen under en arbeidsulykke ved Nordic Paper i natt.Les mer
Politiet vet nå årsaken til brannen i et bolighus i Rolighetsveien på Hafslund fredag.Les mer
Nå skal flere østfoldinger kunne bli bedre kjent med Kaunas i Litauen. Ryanair skal fly dit fra Rygge, med start 5. mai.Les mer
Det har vært et hektisk døgn for Østfoldpolitiet. I alt er 17 østfoldinger pågrepet det siste døgnet. Les mer
Kalenderen fra Sarpeliv.no | ||
Nye innlegg fra Sarpeliv.no | ||
Det er mye å velge blant hvis du går med planer om å investere i en ny motorsykkel. Les mer
Toyota tilbakekaller den nyeste Prius-modellen og to andre hybridbiler for å reparere et problem med bremsene. Les mer
Andre lag: Send SAF LAGNAVN til 2005
Du vil motta scoringsvarslinger når ditt lag spiller kamp. Tjenesten dekker Eliteserien og 1. divisjon. Pris: 1,- per varsling
Avmelding: Send SAF STOPP til 2005
Bilder fra Sarpeliv.no | ||
Siste kommentarer fra Sarpeliv.no