...
Rein Alexander og Elisabeth Andreassen. (Foto: Tobias Nordli)

Over 600 på "Julenatt" i Tune kirke

Over 600 på “Julenatt”

En stappfull Tune kirke fikk en nydelig musikalsk førjulsopplevelse da Elisabeth Andreassen og Rein Alexander bød på konserten “Julenatt”.

Gry Eriksen E-post
Publisert 30.11.1999 kl 00:00 Oppdatert 11.12.2009 kl 22:15

Tips en venn på e-post:

...

635 billetter var solgt til fredagens konsert, noe som faktisk ga arrangørene litt hodebry da publikummerne strømmet til kirken.

– Det står at kirken har kapasitet til 650, så det er det vi har fått oppgitt, men det samsvarer ikke med antall sitteplasser, sier turnéleder Jan Erik Haglund.

Ståplasser

I de 650 plassene er det nemlig inkludert 100 ståplasser, står det på en opplysningsplakat i kirkelokalet. Det ble derfor en litt vanskelig oppgave å finne plasser til de mange forventningsfulle tilhørerne, men kabalen gikk opp til slutt.

– Det ser ut til at vi finner plass til alle, sier Haglund.

Praktfull konsert

Dermed kunne alle frammøtte få nyte den halvannen time lange konserten som bød på sangprestasjoner av ypperste klasse.

“Ave Maria” og “O helga natt” var blant sangene på repertoaret og den praktfulle konserten ble avsluttet med “Deilig er jorden”, hvor 13 år gamle Stian Ludvigsen fra Borgenhaugen fikk synge med duoen.

Les mer om konserten i lørdagens SA


Tips oss

Telefon: 800 33 336
E-post: Nettredaksjonen
SMS: SATIPS til 1938
MMS: SABILDETIPS til 1938

Kontakt oss

Besøksadresse: Festiviteten, Sandesundsveien 2, Sarpsborg
Postadresse: Postboks 83, 1701 Sarpsborg
Tlf. 69 11 11 11
Fax 69 11 11 00

Redaksjonen:

Ansvarlig redaktør: Bernt Lyngstad
Nyhetsredaktør: Petter Kalnes


Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.