Kulturmedarbeideren i Trønder-Avisa hadde ikke sans for innsatsen til Annsofi Pettersen i finalen i "Det store korlaget".

Åge Sten reagerer på trønderslakt

Åge Sten Nilsen mener at en journalist i Trønder-Avisa mangler både hjerte og sjel etter at han slaktet opptredenen til Åge Stens solist i korfinalen fredag.

SA mener

Avstemning

Kulturlivet

Er du fornøyd med kulturtilbudet i Sarpsborg?

Ja
Nei

Din stemme er registrert

Avsluttet

Antall stemmer: 173

Veistandard

Synes du billister betaler for mye i avgifter i forhold til veistandarden i Norge?

Ja
Nei

Din stemme er registrert

Avsluttet

Antall stemmer: 266

Påskeferien

Skal du reise bort i påsken?

Ja
Nei

Din stemme er registrert

Avsluttet

Antall stemmer: 245

Sarpsborg 08

Kommer du til å dra på Sarpsborg stadion for å se Sarpsborg 08s kamper i løpet av kommende fotballsesong?

Ja
Nei

Din stemme er registrert

Avsluttet

Antall stemmer: 205

Søk i skattelistene
 
Søk på navn og/eller sted
Eksempel: Ola Nordmann Oslo
Se topplister i ditt postnr.
Eksempel: 2815
 
Se topplister i Kommuner
Sarpsborg 

Sist innom

Bernt Lyngstad

Publisert 08.02.2010 kl 15:03 Oppdatert 08.02.2010 kl 15:18

Tips en venn på e-post:

Team Åge vant korfinalen!

Team Åge gikk helt til topps i TV2s "Det store korslaget".

Se alle bildene

Tok imot Team Åge

Hundrevis av sarpinger med ordføreren i spissen ga Team Åge en kjempevelkomst i Storbyen lørdag.

Se alle bildene

LES OGSÅ:

Team Åge vant korslaget! 06.02.10 - 08:17

Sjefen for «Team Åge» raser mot Trønder-Avisas kulturmedarbeider etter avisas artikkel om «Det store korslaget» på TV 2 fredag.

Det er journalistens lite positive kritikk av den 15-år gamle Annsfi Pettersen under korets fremføring av «Bohemian Rhapsody» som Åge Sten reagerer på i artikkel på t-a.no.

Uten hjerte og sjel

– Å skrive at «solisten sviktet totalt» om en 15 årings første møte med TV, forteller meg utrolig mye om deg som menneske, skriver Sten Nilsen i en debatt på Trønder-Avisas nettsider.

Videre mener han det er tydelig at journalister er maskiner uten hverken hjerte eller sjel.

– Fortell gjerne at du hatet korarrangementet, eller mitt oppsyn. Men tenk på at det er mennesker dere skriver om, skriver Sten Nilsen i debattinnlegget.

Tar avstand

Journalist i Trønder-Avisa, Per Magne Midjo, har stor forståelse for at Åge Sten Nilsen ikke likte avisas dekning av finalen. Han tar likevel avstand fra beskyldningene Wig Wam-vokalisten retter mot Midjo som menneske – og journaliststanden generelt.

– Når han først plasserer en 15-åring i front til sitt første møte med TV som solist, er det Sten Nilsen som har gjort et valg, sier Midjo til Trønder-Avisa. Han må regne med at prestasjoner blir vurdert.

– Hvis Sten Nilsen mener at journalister egentlig ikke bør gjenfortelle det de virkelig hører og opplever, så synes jeg han skal tenke deg om, sier Midjo som mener at det ligger i musikkonkurransens natur at prestasjoner skal vurderes.

Hafslundsøy Musikkorps 75 år

Hafslundsøy Musikkorps markerte 75 år med jubileumskonsert i Filadelfiakirken lørdag kveld.

Se alle bildene

Dømt for trussel og flere tyverier

En rekke tyverier og trussel mot en apotekansatt resulterte i 45 dagers betinget fengsel for en 39 år gammel kvinne. Les mer

Øye gjenvalgt i Østfold Ap

Signe Øye ble gjenvalgt som leder av Østfold Arbeiderparti på årsmøtet i Fredrikstad lørdag. Les mer

500 - Internal server error

Error message:
Transformation ended in error for request URI: /componada/component/show-esi/normal/global/footer/www.sa.no/101/dashboard/siteFooter/ when using style sheet component_xhtml2html.xsl. Masked exception is:
Problem transforming sheet: jar:file:/var/jetty/componada/Jetty_0_0_0_0_9002_componada.webapp.war__componada.webapp__.bdff6g/webapp/WEB-INF/lib/templator-jar-1.6.jar!/xslt/component_xhtml2html.xsl

root cause:
org.xml.sax.SAXParseException: The element type "span" must be terminated by the matching end-tag "</span>".