Har du savnet kiosk ved Solbergtårnet?
Ingen ville drive kiosk ved Solbergtårnet. Nå tar turistkontorene jobben selv.
– De hadde ikke stor konkurranse, medgir næringssjef Anne Wold i Østfold fylkeskommune overfor SA.
I løpet av en drøy uke håper fylkeskommunen å åpne kiosk ved det som skal være en av Østfolds fremste kulturattraksjoner.
Turistkontorene i Sarpsborg og Fredrikstad skal samarbeide om å drive kiosktilbudet, som også skal inkludere sykkelutleie informasjonsformidling, gratis Internett og mulighet til å laste ned turapplikasjoner.
Siden åpningen av Solbergtårnet i 2010 har en rekke aktører - både politikere og besøkende - etterlyst et kiosktilbud ved tårnet.
Østfold fylkeskommune har imidlertid hatt problemer med å finne aktører som har vært villig til å drifte en kiosk ved rasteplassen ved E6. Til tross for samtaler med en rekke private aktører har ingen av disse ført fram.
Men nå blir det altså en løsning.
Les mer i lørdagens SA!
Sarpsborg 08 2-Sparta Sarpsborg 0-1) Etter en måned uten seier, kunne Sparta endelig juble for tre poeng mot o8-reservene. Les mer
Høyres partileder skal besøke gründer Siri Skøien førstkommende mandag.Les mer
Halvannen times kjøring unna den tornado-herjede byen Moore, merket også familien Lafjell godt til uværet tidligere denne uken. Les mer