Texum

Det er mange merkelige album som ser dagen lys.

Publisert 07.02.2007 kl 11:00 Oppdatert 07.02.2007 kl 07:23

Tips en venn på e-post:

Levende, vital og faktisk ganske original rootsmusikk

Nykommer Texum har spilt inn sitt debutalbum på Torve Grendahus på Oppdal, med ingen ringere enn Chris Shepard, kjent fra Elvis Costello og Smashing Pumpkins ved miksepulten. Og resultatet er levende, vital og faktisk ganske original rootsmusikk.

Platen åpner med den vakre, gyngende 17th of May, og fortsetter med et av høydepunktene, What you leave behind. En deilig, klagende Bård Sande på vokal gir oss det vi vil ha. Det er nært og varmt og særpreget, med referanser både til tidlig Rolling Stones og Ry Cooder.

Noen steder dynger de på litt i overkant, det bades i orgeltoner, og alle gitarene slåss om oppmerksomheten. Men stort sett er det melodiøst og lekkert med fine gitardetaljer og breibeinte riff. Anbefales!

Mest lest nå

...

Bilbrann på E6

Bil tok fyr på E6 ved Årum. Les mer

...

2-2 mot Hønefoss

Sarpsborg 08 satte inn en sluttspurt og klarte uavgjort mot Hønefoss i Østfoldhallen. Mehmed Divanovic utlignet til 2-2 på tampen og Michael Røn holdt på å bli matchvinner på overtid.

Les mer

...

Strømprisen doblet

Kunder med spotpris kan vente seg et realt strømsjokk. Les mer


Tips oss

Telefon: 800 33 336
E-post: Nettredaksjonen
SMS: SATIPS til 1938
MMS: SABILDETIPS til 1938

Kontakt oss

Besøksadresse: Festiviteten, Sandesundsveien 2, Sarpsborg
Postadresse: Postboks 83, 1701 Sarpsborg
Tlf. 69 11 11 11
Fax 69 11 11 00

Redaksjonen:

Ansvarlig redaktør: Bernt Lyngstad
Nyhetsredaktør: Petter Kalnes


Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.