Drømmere & Drankere feirer sitt tjueårsjubileum med et album med samme navn.
| Anmeldt av Annelise Fjeld Knutsen | |
| Publisert 14.02.2007 kl 11:00 Oppdatert 14.02.2007 kl 07:13 |
Her er det skramlekomp og vokal i familie med Arild Nyquist, og tekster om livets harde realiteter. Livet er i sannhet ikke så enkelt som avholdsfolk vil ha det til.
Bjørn Kulseth, tidligere Contenders, har en sikker labb med dette prosjektet og det er sjarmerende country med tærne inn i Hank Williams` univers.
Det er drikkepoesi og hverdagshistorier, og her i landet vil man uvergelig skjele til Jokke og Valentinernes fuktige poesi. Tekstene her er ikke helt i samme klasse. De blir så fryktelig realistiske og overtydelige, som i Plutselig Smakte Whiskyen salt og Full, full og faen så feig. Våre forsofne helter rir inn i solnedgangen etter møter med Mona og Hvitløk Vera, og vi andre kan skru på bilstereoen.
Årets utgave av «Sverdet» er mer intim, fysisk og kompakt enn fjorårets versjon. Les mer
Dårlig vær gjør at Olsokmessen flyttes fra Ruinparken på Borgarsyssel Museum til Sarpsborg Kirke.Les mer
Onsdag hadde "Sverdet" premiere i Ruinparken i Borgarsyssel Museum.
Se alle bildene
Det kastes årlig enorme mengder mat i Norge.
Kaster du all mat som er gått ut på dato? Skriv din kommentar i kommentarfeltet under. Les mer