MC-klubb føler seg overvåket

Innvielsesfest med politiet i oppkjørselen

Medlemmene i motorsykkelklubben Basic MC føler seg overvåket av politiet etter at de kontrollerte besøkende til det nye klubbhuset foreningen har kjøpt av Skjeberg IF på Brandstorp.

Publisert 28.08.2004 kl 10:00 Oppdatert 28.08.2004 kl 00:12

Tips en venn på e-post:

...
ANONYME: Ingen av de 12 medlemmene av MC-klubben fra Fredrikstad ønsker å bli avbildet. De har nå etablert seg i det gamle klubbhuset til Skjeberg IF på Brandstorp der de har pusset opp lokalene de siste seks ukene. FOTO: OLE-MORTEN ROSTED
...
KONTROLL: Fem polititjenestemenn kontrollerte all trafikk som beveget seg i nærheten av innkjøringen til Basic MC på Brandstorp i Skjeberg.

- Dette er latterlig bruk av skattepengene våre. Vi føler oss mistenkeliggjort og stemplet som kriminelle. President i Fredrikstad-klubben Basic MC, Lars-Erik Larsen, rister på hodet. For seks uker siden overtok Basic MC de gamle klubblokalene til Skjeberg IF, og denne helgen er det innvielsesfest. - Politiet kontrollerte de besøkende, mener presidenten.

Avkjøring

To politipatruljer med til sammen fem tjenestemenn sto oppmarsjert i Storedalsveien for kontroll. Dette er en avkjøringsvei fra selve riksveien mellom Fredrikstad og Stasjonsbyen. Alle som tok av fra riksveien ble kontrollert.

- Vi snakket med politifolkene og bad dem inn på kaffe. Men de ville ta imot tilbudet først på et senere tidspunkt, smiler president Larsen som mener det er åpenbart at politiet ville sjekke de besøkende til MC-klubben.

- For seks uker siden kjøpte vi klubbhuset fra Skjeberg IF og har siden pusset det opp innvendig. Nå ville vi ha innvielsesfest og regner med 100 til 150 venner og bekjente vil komme - også fra Sverige og Danmark, sier Larsen.

Godt mottatt

De 12 medlemmene i Basic MC Eastern som tidligere hadde tilholdssted på Nabbetorp i Østre Fredrikstad. Klubben ble startet for sju år siden. De tre siste årene har de hatt klubblokaler under Fredrikstadbrua. Denne bygningen skal nå rives, og arealet legges ut til boligtomter.

- Her i Skjeberg har vi fått lokaler godt skjermet mot omgivelsene. Overtakelsen av klubbhuset løste også flere floker for Skjeberg IF som fortsatt daglig benytter dusjanlegget i kjelleren og fotballbanen, forteller Lars-Erik Larsen. Han føler at de har fått en god mottakelse av naboene som de allerede har hatt møte med. Dessuten ble de innbudt til innvielsesfesten i helgen. Nå frykter motorsykkelentusiastene at politikontrollen kan skremme unge og eldre i nabolaget.

Oppussing

Klubbmedlemmene har foretatt omfattende oppussingsarbeider av bygningen innvendig. Det er blitt et stort møtelokale med scene og bar og overnattingsrom og TV-stue i annen etasje.

- Dette er vårt annet hjem, forklarer presidenten som sier at alle de 12 medlemmene selvfølgelig er lidenskapelig opptatt av Harley-Davidson-sykler. Det er også blitt plass til et verksted i kjelleren på det nye klubbhuset.








Tips oss

Telefon: 800 33 336
E-post: Nettredaksjonen
SMS: SATIPS til 1938
MMS: SABILDETIPS til 1938

Kontakt oss

Besøksadresse: Festiviteten, Sandesundsveien 2, Sarpsborg
Postadresse: Postboks 83, 1701 Sarpsborg
Tlf. 69 11 11 11
Fax 69 11 11 00

Redaksjonen:

Ansvarlig redaktør: Bernt Lyngstad
Nyhetsredaktør: Petter Kalnes


Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.