Slo til mot to kvinner

Den 38 år gamle sarpingen dengte løs på den ene kvinnen. Den andre slo han i ansiktet med knyttet hånd. Nå må han sone 90 dager i fengsel.

Publisert 01.09.2005 kl 10:00 Oppdatert 01.09.2005 kl 05:09

Tips en venn på e-post:


Voldsdommen fra Sarpsborg tingrett er dom nummer 13 for sarpingen. Foruten vold mot to kvinner inneholder den også kjøring i ruspåvirket tilstand, og for ved en anledning ulovlig å ha sneket seg inn i et hus.

I retten erkjente 38-åringen å ha "røsket" tak i hodet til den ene kvinnen. Han mente imidlertid at det dreide seg om en familiær krangel mellom de to og forsøkte derfor å bagatellisere hendelsen.

Tingrettsdommer Gunni Fiane og hennes to meddommere dømte ham like fullt for legemsfornærmelse.

Mer kvinnevold

Ei heller fant retten det spesielt bagatellmessig at han ved en anledning ringte på hos en annen kvinne. Da sistnevnte åpnet ble hun tildelt et knyttneveslag midt i ansiktet.

Som forklaring på dette slaget, hevdet tiltalte at han hadde dyrt golfutstyr stående hos fornærmedes tidligere samboer. Det var ingen annen forbindelse mellom 38-åringen og kvinnen, enn at førstnevnte hadde kjent hennes tidligere samboer.

I tillegg til 90 dager bak lås og slå, ble domfelte ilagt en bot på 2000 kroner. Han kan heller ikke påregne å få førerkort for motorvogn de nærmeste 22 månedene.








Tips oss

Telefon: 800 33 336
E-post: Nettredaksjonen
SMS: SATIPS til 1938
MMS: SABILDETIPS til 1938

Kontakt oss

Besøksadresse: Festiviteten, Sandesundsveien 2, Sarpsborg
Postadresse: Postboks 83, 1701 Sarpsborg
Tlf. 69 11 11 11
Fax 69 11 11 00

Redaksjonen:

Ansvarlig redaktør: Bernt Lyngstad
Nyhetsredaktør: Petter Kalnes


Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.