Helt kvartal ble tilgriset av taggere

Taggingen i Industriveien natt til lørdag er trolig det mest omfattende skadeverket som noen gang er utført med spraybokser i Sarpsborg.

Publisert 09.10.2006 kl 10:00 Oppdatert 09.10.2006 kl 07:23

Tips en venn på e-post:

...
TILGRISET: En lastebil tilhørende Solid Fabrikker er tilgriset med spraylakk. (Foto: Erik Langsæter)

Tagging på Vesteng

...

Minst fem firmaer er berørt. Vegger, dører, kjøreporter, vinduer, containere, skilt, en bilhenger og en lastebil er tilgriset med spraylakk.- Et helt kvartal er berørt. Det har heldigvis ikke vært så mye tagging de siste par årene. Men dette er nok noe av det mest omfattende vi har sett her i byen. Skadeverket ble oppdaget ved åttetiden lørdag morgen. Det var også da politiet fikk melding om saken, sier politiførstebetjent Roy Strand til Sarpsborg Arbeiderblad.Den meningsløse tilgrisingen skjedde i løpet av natt til lørdag.- De som har gjort dette må nødvendigvis ha brukt tid. Og vi er derfor svært interessert i opplysninger fra folk som kan observert noe mistenkelige i området den aktuelle natten. Taggerne har for øvrig malt navn som "Bullen" og "Budda" flere steder. Dersom noen kjenner til slike klengenavn er vi interessert i å høre om det også, forklarer Strand.

Kostbart

Både hos Sarpsborg Bilgummi, Kjøkkenfornyeren, M&M fiske og fritid, Solid Fabrikker og på veggene til den gamle ABB-bygningen har taggerne satt sine spor.

Terje Isaksen hos Sarpsborg Bilgummi er både sint og oppgitt.

- Dette er et industriområde, men også et pent villastrøk. Og alle som holder til her er opptatt av det skal se skikkelig ut i nærområdet. Etter helgens herjinger har gaten fått en ghettolignende preg. Skribleriene må derfor vekk snarest mulig. Men det er ingen tvil om det blir en kostbar og tidkrevende affære. Jeg er heller ikke i tvil om hva straffen bør være dersom gjerningspersonene blir tatt. De burde selv blitt pålagt å vaske vekk alt sammen, sier Isaksen. Som ikke har vært plaget med taggere på mange år.

Lastebil

Dekkverkstedets nærmeste nabo, Kjøkkenfornyeren, er blant dem som er verst rammet. Dører, vegger, vinduer, en kjøreport og en stor biltilhenger er sprayet ned.

Bedre ser det ikke ut hos Solid Fabrikker, litt lenger bort i Industriveien.

- Det er nok lastebilen vår som blir vanskeligst å få rengjort. Jeg frykter at den må omlakkeres, forteller daglig leder Øystein Andersson.

De nattlige spraylakkererne har ikke nøyd seg med å stå nede på bakken.

- Flere vegger, blant annet i den gamle ABB-bygningen, er tilgriset. For å nå opp der og andre steder, har de klatret opp på tak, opplyser politiførstebetjent Strand.

Utenfor Solid fabrikker ble det lørdag morgen funnet en sprayboks. Den er nå levert politiet for undersøkelse.

Se flere bilder av hærverket her








Tips oss

Telefon: 800 33 336
E-post: Nettredaksjonen
SMS: SATIPS til 1938
MMS: SABILDETIPS til 1938

Kontakt oss

Besøksadresse: Festiviteten, Sandesundsveien 2, Sarpsborg
Postadresse: Postboks 83, 1701 Sarpsborg
Tlf. 69 11 11 11
Fax 69 11 11 00

Redaksjonen:

Ansvarlig redaktør: Bernt Lyngstad
Nyhetsredaktør: Petter Kalnes


Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.