Mannskaper fortsetter i formiddag letingen etter en 15 år gammel gutt som forsvant sporløst fra sitt hjem på Lande søndag kveld - kun iført pyjamas og tøfler.
Store letemannskaper fra politiet, Røde Kors og et Sea King-helikopter fra Rygge har i hele natt lett etter en 15 år gammel gutt som forsvant fra sitt hjem på Lande søndag kveld.
Men ved 07-tiden i dag var gutten fortsatt sporløst borte.
LES OGSÅ: Ber folk sjekke boder og garasjer
Ingen observasjoner - ønsker tips
- Vi har ingen observasjoner av gutten siden han forsvant fra sitt hjem i Olaf Amundsensvei på Lande ved 20-tiden søndag kveld. Da skal han ha vært iført kun en sort pyjamas og tøfler. Etter dette har vi ingen observasjoner av ham. Politiet er svært interessert i eventuelle tips og observasjoner fra publikum, sier operasjonsleder Martin Nygårdsmoen ved Østfold politidistrikt til sa.no.
Den savnede gutten er halvt norsk og halvt filipinsk, og er 170 centimeter høy. Han er tynn og har halvlangt mørkt hår.
Ikke mistanke om noe kriminelt
Mannskaper fra politiet, Røde Kors og et Sea King-helikopter har deltatt i leteaksjonen etter den 15 år gamle gutten i hele natt. Det har også blitt satt inn hundepatruljer i søket.
Det er blitt gjort søk ved Tunevannet, Glengshølen og på flere steder på Lande.
- Vi har lett i alle mulige kriker og kroker i nærheten av guttens hjem, men uten resultat. Vi leter fortsatt, og det kommer til å fortsette utover morgenen og dagen i dag. Da setter vi inn nye mannskaper, sier Nygårdsmoen.
Nå i formiddag har politiet besluttet å gjenoppta søk i nærområdet der gutten bodde, og et Sea King-helikopter fra Rygge vil også delta i søket etter 15-åringen. Politiet vil foreløpig ikke gjøre søk i Tunevannet, men vurderer dette fortløpende.
Politiet har ikke mistanke om at det er skjedd noe kriminelt.
sa.no kommer tilbake med mer
Siste debatter på debatt.sa.no | ||
Siste kommentarer fra debatt.sa.no