På Facebook støtter 700 mennesker kravet om rundkjøring og 50-sone på Iseveien.
17-åring tok flysertifikat 03.09.2010 - 11:11
Tvinger fram «plan B» 03.09.2010 - 10:53
Vil ha obligatorisk legetime 03.09.2010 - 09:54
Opprørt over Lysbakken 03.09.2010 - 09:56
Krever 400 nye stillinger 03.09.2010 - 08:20
Tvinger fram «plan B» 03.09.2010 - 10:53
Ingen tegn til utslipp 03.09.2010 - 10:39
Streifer USAs østkyst 03.09.2010 - 08:42
Langt igjen til fredsavtale 03.09.2010 - 08:15
Enken krever 18 millioner kroner 03.09.2010 - 07:35
|
Halvor Titlestad
E-post
|
|
| Publisert 06.12.2009 kl 13:00 Oppdatert 06.12.2009 kl 13:00 |
Etter to ulykker i løpet av halvannen måned, har beboerne i området rundt Skjeberg senter engasjert seg kraftig for å få en rundkjøring i krysset Iseveien/Raveien.
Til sammen ti personer ble skadet i de to ulykkene.
LES OGSÅ: Tre til sykehus etter frontkollisjon
LES OGSÅ: Trafikkulykke på Iseveien
I spissen for kampanjen står Linda Spange og Rune Johannessen. Og det er tydelig at de representerer et bredt flertall blant sarpingene som benytter krysset daglig.
Lørdag passerte nemlig Facebook-gruppa "Ja til rundkjøring på Iseveien" hele 600 medlemmer. Søndag formiddag var tallet nesten 700.
Til sammenligning har den konkurrerende gruppa "Nei til rundkjøring på Iseveien" i skrivende stund åtte medlemmer.
(Artikkelen fortsetter under bildet)
Men Spange og Johannessen har ikke tenkt å gi seg med det. I helga har de startet en underskriftskampanje, og har lagt ut lister i flere av forretningene i nærmiljøet.
LES OGSÅ: Vil ha rundkjøring på Iseveien
LES OGSÅ: Her vil politiet ha rundkjøring
I tillegg sier Spange at de har fått flere skriftlige støtteerklæringer for de som driver forretningene på stedet.
- De aller fleste vi har snakket med de siste dagene har vært positive, og da vi hang opp lister på Rema på Iseveien sto det fire personer i kø og ventet slik at de kunne skrive seg på, sier Spange.
Hun sier de som bruker krysset daglig, ofte blir vitne til eller selv opplever farlige situasjoner.
- Folk ser hvor mye farlig kjøring det er i det krysset, og derfor er det heller ikke nei i munnen til mange når de blir spurt om å skrive seg på underskriftskampanjen, sier hun.
Alexandra Engen (22) ble i natt verdensmester i mountainbike i Canada.
Send dine gratulasjoner til Alexandra i kommentarfeltet! Les mer
Øyvind Hoås spiller ikke mot Bryne. Morten Giæver er usikker.
DEBATT: Er Sarpsborg 08 avhengig av Øyvind Hoås? Les mer
Lørenskog har forsterket laget til denne sesongen og er en av gullfavorittene, men i kveld var Sparta det beste laget og vant en klar seier. Les mer
Den kriminelle gjengangeren fra Sarpsborg var ikke i stand til å gjøre motstand da han ble pågrepet i forbindelse med et boliginnbrudd på Borgenhaugen i sommer.Les mer
Ryanair øker antall avganger på flere av destinasjonene fra Moss Lufthavn Rygge.Les mer
Siste debatter på debatt.sa.no | ||
Siste kommentarer fra debatt.sa.no