...
Disse ungene i Kløvningberget 32 på Borgenhaugen tok hånd om en skrekkslagen og forkommen ekornunge etter uværet tidligere denne uken. Fra venstre ser vi Nora, Emma og Trym. (Foto: Privat).

Forkomment ekorn fikk hjelp

Unge hjelpere trådte til etter uværet.

Publisert 14.07.2010 kl 13:00 Oppdatert 15.07.2010 kl 12:16

Tips en venn på e-post:


SA-redaksjonen har mottatt en e-post fra familien Sørlie Skaug i Kløvningberget 32 på Borgenhaugen.

De kan komme med en liten gladhistorie i kjølvannet av det voldsomme uværet i Sarpsborg-distriktet tidligere denne uken.

"Uværet her forleden tok nok hardt på også for firbeinte ute i naturen. En ekornunge hadde falt ned fra et tre i stormen og ble funnet i hagen under trampolina; våt, forkommen, skrekkslagen og kald stakkars. Nå får den varme, stell og omsorg hjemme hos Nora, Tuva, Trym og kusine Emma på Kløvningberget. Nøtteliten begynner heldigvis å friskne til og slipper nok snart ut i det fri igjen. Forhåpentlig til nydelig sommervær", står det i e-posten.








Tips oss

Telefon: 800 33 336
E-post: Nettredaksjonen
SMS: SATIPS til 1938
MMS: SABILDETIPS til 1938

Kontakt oss

Besøksadresse: Festiviteten, Sandesundsveien 2, Sarpsborg
Postadresse: Postboks 83, 1701 Sarpsborg
Tlf. 69 11 11 11
Fax 69 11 11 00

Redaksjonen:

Ansvarlig redaktør: Bernt Lyngstad
Nyhetsredaktør: Petter Kalnes


Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.