På Stenrødheimen står det som må være en av byens største og flotteste orkideer.
Vet du om noen flottere orkidé i Sarpsborg?
17-åring tok flysertifikat 03.09.2010 - 11:11
Tvinger fram «plan B» 03.09.2010 - 10:53
Vil ha obligatorisk legetime 03.09.2010 - 09:54
Opprørt over Lysbakken 03.09.2010 - 09:56
Krever 400 nye stillinger 03.09.2010 - 08:20
Tvinger fram «plan B» 03.09.2010 - 10:53
Ingen tegn til utslipp 03.09.2010 - 10:39
Streifer USAs østkyst 03.09.2010 - 08:42
Langt igjen til fredsavtale 03.09.2010 - 08:15
Enken krever 18 millioner kroner 03.09.2010 - 07:35
|
Kine Johansen
E-post
|
|
| Publisert 30.07.2010 kl 06:49 Oppdatert 30.07.2010 kl 07:02 |
Tips oss i så fall i kommntarfeltet under eller ta bilde av den og send det til redaksjonen@sa.no eller på MMS til 1938 (start meldingen med SABILDETIPS).
Hjelpepleierne på Stenrødheimen bofellesskap er stolte av sin flotte orkidé. Planten har hele 29 storeblomster, og damene lurer på om de ikke har den vakreste orkideen i Sarpsborg på arbeidsplassen.
– Den har vært her siden vi pusset opp dette rommet, tror jeg, sier Torill Sparre Stokke, og kan fortelle at det da dreier seg om tre år.
– Slik den er nå, med så mange blomster, har den nok stått en drøy måneds tid, forteller hun videre. Det er ofte mye snakk om at orkideen er vanskelig å få til, og at den kan være kresen både når det gjelder plassering og vanningsrutiner.
– Vår orkidé får nok bare vann hvis vi tilfeldigvis kommer på det, eller om nattevakten tar seg en runde, innrømmer Torill lattermildt, og legger til at noe gjødsel har den aldri fått.
Damene sier imidlertid at de tror at grunnen til at den vakre planten trives så godt, er det gode miljøet på Stenrødheimen.
– Det er klart at det må være derfor, her er det jo så trivelig, sier Torill, med samtykkende nikk fra de andre pleierne. Orkideen får ikke noen særbehandling til tross for størrelsen og antallet blomster.
– Nei, markisene dekker ikke vinduet den står i, så den står i sola også den, forklarer Torill, og sier:
– Jeg vet ikke hva slags orkidé dette er, men den er jo helt utrolig flott!
Damene på Stenrødheimen synes det hadde vært artig å se om det er andre i Sarpsborg som også har store orkideer med mange blomster.
– Det hadde vært gøy om dette hadde blitt en slags liten konkurranse, så nå sender vi stafettpinnen videre, sier de blide damene.
Ta bilde av din favorittorkidé og send det til redaksjonen@sa.no eller på MMS til 1938 (start meldingen med SABILDETIPS).
Alexandra Engen (22) ble i natt verdensmester i mountainbike i Canada.
Send dine gratulasjoner til Alexandra i kommentarfeltet! Les mer
Øyvind Hoås spiller ikke mot Bryne. Morten Giæver er usikker.
DEBATT: Er Sarpsborg 08 avhengig av Øyvind Hoås? Les mer
Lørenskog har forsterket laget til denne sesongen og er en av gullfavorittene, men i kveld var Sparta det beste laget og vant en klar seier. Les mer
Den kriminelle gjengangeren fra Sarpsborg var ikke i stand til å gjøre motstand da han ble pågrepet i forbindelse med et boliginnbrudd på Borgenhaugen i sommer.Les mer
Ryanair øker antall avganger på flere av destinasjonene fra Moss Lufthavn Rygge.Les mer
Siste debatter på debatt.sa.no | ||
Siste kommentarer fra debatt.sa.no