Jens Stoltenberg er klar for byfest i Sarpsborg i 2016. Om han da fortsatt er statsminister gjenstår å se. Men planen for valgseier i 2013 er klekket ut i nettopp Sarpsborg.
– Vi har hatt et fantastisk todagersopphold her på Quality. Og at strategien blir lagt her i Ap-styrte Sarpsborg bør love godt for stortingsvalget i 2013, sier Jens Stoltenberg til Sarpsborg Arbeiderblad. Som altså vil bli å finne blant gjestene når byen i 2016 skal feire sitt tusenårs jubileum.
– Jeg får mange slike forespørsler, men rekker ikke å være til stede overalt. Men byfesten i Sarpsborg er allerede plottet. Det blir en ære å få være til stede. Byen har en lang og stolt historie. Og for oss i Arbeiderpartiet er kommunen en bastion, forteller han.
Siste debatter på debatt.sa.no | ||
BILDER: Jonas Alaska på Glenghuset
Ville ha utsettelse i kulturhus-saken
Gratiskonsert med Hanne Sørvaag
Siste kommentarer fra debatt.sa.no