...
Forbrukerrådet har ingen hjemmel til å gå videre med saker mot norske bomselskaper som er organisert som private selskaper. Foto: Terje Pedersen, ANB

Ønsker egen bompengenemnd

Oslo (ANB-NTB): Forbrukerrådet etterlyser en egen bompengenemnd som kan håndtere klagesaker rettet mot bomselskapene.

Publisert 17.03.2010 kl 13:54 Oppdatert 17.03.2010 kl 13:57

Tips en venn på e-post:




Fjellinjen er Norges største bompengeselskap. Ifølge P4 mottok de i perioder i fjor opptil 10.000 klager i uka. Tall kanalen har hentet inn viser at selskapet for tiden har 2.500 klagesaker til behandling.

Forbrukerrådet har ingen hjemmel til å gå videre med saker mot norske bomselskaper som er organisert som private selskaper.

– I dag er den eneste eksterne klagemuligheten det lokale veikontoret. Problemet er at det i mange tilfeller er ansatte i bompengeselskapet selv som er saksbehandlere i det lokale veikontoret, sier Martin Halsos i Forbrukerrådet til P4.

Fjellinjen selv forteller imidlertid om en kraftig nedgang i antall henvendelser etter omleggingen til ny faktureringsmodell.

– Fram mot sommeren 2009 var det til dels voldsom pågang til vårt kundesenter, fordi mange bilister ikke forsto regningene de mottok fra Fjellinjen AS. Det var dette alene som var årsaken til at vi la om faktureringssystemet. De fleste henvendelser nå, dreier seg om forhold fra før omleggingen, skriver selskapet i en pressemelding. (ANB-NTB)

Biler til salgs lokalt


De nyeste annonsene:

Annonsere i avis og på nett?

Dagens videoklipp:

...

Ekstrem duell

En TT Corevette med 1.500 hk. versus en TT Viper med 1.200 hk. Les mer


404 - Not found

Error message: Got exception when fetching resource: Director returned null object for resource : /api.no/resources/relax/article/101/4370341/

Tips oss

Telefon: 800 33 336
E-post: Nettredaksjonen
SMS: SATIPS til 1938
MMS: SABILDETIPS til 1938

Kontakt oss

Besøksadresse: Festiviteten, Sandesundsveien 2, Sarpsborg
Postadresse: Postboks 83, 1701 Sarpsborg
Tlf. 69 11 11 11
Fax 69 11 11 00

Redaksjonen:

Ansvarlig redaktør: Bernt Lyngstad
Nyhetsredaktør: Petter Kalnes


Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.