...
Per Braadland fikk igjen konas dekk av Kai Gustavsen hos Falck. Gustavsen har fortsatt stjålne dekk og felger på lager. Foto: Jarl M. Andersen, SA

Dekktyver avslørt

Brøt seg inn i garasjer og stjal hjulsett.

Publisert 10.04.2012 kl 08:43 Oppdatert 10.04.2012 kl 08:50

Tips en venn på e-post:

[SA] Ekteparet Braadland fra Varteig er to av flere sarpinger som har grunn til å juble for at politiet i Sarpsborg har klart å nøste opp i en dekkhistorie.

I dagene før påske ble flere private garasjer i Sarpsborg brutt opp. Tyvene forsynte seg med bilhjul. Totalt forsvant over 40 hjulsett.


Drivstoff

Dessverre er gjerningsmennene fortsatt på frifot. Men tyvegodset er sikret. Og de to litauerne som står bak, bør uansett ikke føle seg for trygge. Deres dekkhistorie ble til slutt avslørt.

– De ble innbrakt og gitt et forelegg for tyveri av drivstoff. Begge ble løslatt etter avhør. Senere oppdaget vi at de trolig også står bak flere dekktyverier fra vårt distrikt. Bilen, vi mener kan knyttes til dem, var full av stjålne hjulsett. Både den og hjulene er nå beslaglagt, opplyser politiførstebetjent Hans Kristian Ek.


Fikk dekkene tilbake

Den litauisk registrerte VW-Transporteren og de stjålne hjulene er nå trygt forvart hos Falck. Dit kom Kari og Per Braadland onsdag til dekket bord. Det var bare å kvittere ute førstnevntes splitter nye dekk og felger.

– Dette var en fin overraskelse å få før ferien. Flott at politiet løser påskekrim, forklarer en glad Kari Braadland.


Naboenes hjul

Men ekteparet kunne ikke bare juble for egen del. Hos Falck fant de også naboenes nye hjulsett.

– Det er flere garasjer på Hasle som er hjemsøkt. Blant dem naboen sin. Nå får også de en god start på påskeferien, humrer Per Braadland, minst like fornøyd som sin kone. Mens vi er på besøk kommer det stadig folk innom for å hente dekkene sine. Alle like blide for eiendelene deres er kommet til rette.

Biler til salgs lokalt


De nyeste annonsene:

Annonsere i avis og på nett?

Zap over til Shanghai

...

Sjekk ut ZAP! Aptera og alle de andre bilene som fant veien til Shanghai Auto Show.

Se bildene

Bond gass på bilmesse

...

Daniel Craig kastet glans over New York International Auto Show. Sjekk ut bilene som glinset på messa.

Se bildeserie

404 - Not found

Error message: Got exception when fetching resource: Director returned null object for resource : /api.no/resources/relax/article/101/4370341/

Tips oss

Telefon: 800 33 336
E-post: Redaksjonen
SMS: SATIPS til 1938
MMS: SABILDETIPS til 1938

Kontakt oss

Besøksadresse: Festiviteten, Sandesundsveien 2, Sarpsborg
Postadresse: Postboks 83, 1701 Sarpsborg
Tlf. 69 11 11 11
Fax 69 11 11 00

Redaksjonen:

Ansvarlig redaktør: Bernt Lyngstad
Nyhetsredaktør: Petter Kalnes


Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.