...
Alexandra Bech Gjørv er leder for kommisjonen som sto bak rapporten som førte til Øystein Mælands avgang. Nå lanseres hun som kandidat til det åpne politidirektørjobben. Foto: Terje Pedersen, ANB

– Gjørv bør overta

Kommisjonsleder Alexandra Bech Gjørv har tillit nok til å ta over som politidirektør, mener politimester Torbjørn Aas i Vest-Finnmark.

Publisert 17.08.2012 kl 08:08 Oppdatert 17.08.2012 kl 09:44

Tips en venn på e-post:

«Det er kjipt å miste en sjef jeg oppriktig ønsket å jobbe for og sammen med. Oppriktig lei meg nå,» skrev Aas på Twitter ved midnatt. Fredag morgen peker han i to retninger for valget av ny leder for Politidirektoratet.

Han påpeker at Øystein Mælands etterfølger må endre kultur og samtidig ha beredskapskompetanse. Han mener det kan være naturlig å se til Forsvaret. Men han foreslår også kommisjonslederen som mandag felte en nådeløs dom over Politi-Norge og medvirket til Mælands avgang.

«Ingen kjenner situasjonen og utfordringene i norsk politi bedre enn Alexandra B. Gjørv. Hun har stor tillit, politisk og i folket,» skriver han. (ANB-NTB)


JOBBRÅDGIVNING



Sjekk våre guider


Tips oss

Telefon: 800 33 336
E-post: Redaksjonen
SMS: SATIPS til 1938
MMS: SABILDETIPS til 1938

Kontakt oss

Besøksadresse: Festiviteten, Sandesundsveien 2, Sarpsborg
Postadresse: Postboks 83, 1701 Sarpsborg
Tlf. 69 11 11 11
Fax 69 11 11 00

Redaksjonen:

Ansvarlig redaktør: Bernt Lyngstad
Nyhetsredaktør: Petter Kalnes


Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.