16 EM-lag i år. 24 lag i 2016. UEFA-presidenten er ikke skeptisk.
UEFA-president Michel Platini mener kvaliteten på EM-sluttspillet ikke vil synke når mesterskapet blir utvidet til 24 lag i 2016.
Årets fotball-EM i Polen og Ukraina blir det siste med 16 lag. Utvidelsen på åtte lag har skapt debatt, og mange frykter det vil gå ut over kvaliteten på EM-sluttspillet. Den bekymringen deler ikke Platini.
– 24 lag er OK. Åtte gode lag blir lagt til. Kvaliteten vil ikke være noe problem, sier franskmannen.
– Vi kan ha åtte lag som er like gode som de andre, og i tillegg fantastiske åttedelsfinaler, legger presidenten i Det europeiske fotballforbundet (UEFA) til.
Platini mener det er viktig for utviklingen av europeisk fotball at flere land får være med i EM.
– Det er viktig for landene å kvalifisere seg. Det er bra for de nasjonale forbundene og deres utvikling, sier Platini.
EM 2016 går i Frankrike.
(ANB-NTB)
Landets ordførere og rådmenn slår i en undersøkelse fast at EØS-avtalen er viktig for deres lokale næringsliv. Les mer