Spartas første istrening trekker alltid mange tilskuere.
Grunnet ombyggingen av Sparta Amfi er sommerens første istrening med Sparta flyttet til nabobyen Halden og Halden Ishall.
Istreningen, som finner sted lørdag 4. august, trekker alltid store mengder med hockeygale sarpinger - og nå ligger det an til at Sparta-fansen kan sette ny publikumsrekord i ishallen i festningsbyen ved svenskegrensen.
- Alt over 1.000 tilskuere er bra, men vi drømmer om å fylle hallen. De siste tre årene har det kommer over 2.000 tilskuere, sier Frode Jørgensen til tv2.no.
Jørgensen er leder i Spartas supporterklubb Blue Warriors.
- Om vi ikke klarer det skal vi hvert fall gruse Comets rekord på en istrening. Den er vel på 400 eller noe sånt, legger Jørgensen til.
Ordfører Sindre Martinsen-Evje jubler over at hans tidligere arbeidsgiver flytter til Sarpsborg. Les mer
Sentrumsbeboere kan i framtida bli pålagt å legge søpla i nedgravde containere framfor dagens søppeldunker. Les mer