- Det er et greit prinsipp det med at man er gammel nok hvis man er god nok, men et eller annen sted må man starte. En eller annen gang må man få sjansen. Og nå som eliteserieplassen for lengst er sikret, burde det være mulig å slippe til ungguttene i eliteserien, sier Øistein Veberg i denne helt ferske episoden av SA-podden.
Forvalte
Bakgrunnen for denne diskusjonen er VG-saken som viser at Sarpsborg 08 kun gir én prosent av spilletiden i eliteserien til spillere som tilhører U21-generasjonen.
- Jeg er sikker på at vi har talent nok. Men uavhengig av om de kommer fra satsingen rundt Oslo Football Academy i Afrika eller fra SFK på Kurland, så må de forvaltes skikkelig. Der ligger nøkkelen til suksess, mener Bjørn Inge « Bingen» Nilsen.
- Jeg ser en del rekruttkamper, og mener at det er langt igjen før noen av ungguttene er klare for eliteseriespill. Men de må få prøve seg, slår Svend Rene Nygaard fast.
Sterk sesong
Etter 1-1 mot Tromsø står Sarpsborg 08 nå med sju kamper uten tap.
- En strålende fasit, sier programleder Petter Kalnes.
Og får støtte av Øistein Veberg i podkasten.
- Ja, dennes sesongen begynner å bli virkelig sterk, sier han.

Simon Tibbling er et lite mysterium i et lag som nekter å tape
