Sedelighetssaker har tradisjonelt vært et stort problem på Gatebil-arrangementet. I år har politiet satt søkelyset på temaet. I løpet av natt til fredag har den første saken dukket opp. Det liker politiet dårlig.
– Vi har hatt tilsammen fire fyllekjøringer natt til fredag, og det lover ikke godt for resten av arrangementet. Det er heller ikke bra at det allerede er meldt inn en sedelighetssak. En kvinne i 20-årene fikk i natt ved 02-tiden varslet en vekter om at hun var forsøkt tvunget til å utføre seksuelle handlinger. Hun hadde heldigvis klart å komme seg unna, og skal ikke ha kommet fysisk til skade, sier operasjonsleder Terje Marstad til Moss Avis.
Han sier videre at de har pågrepet en 20-åring i saken og at vedkommende vil avhørt i løpet av fredag.
I løpet av natten har det også vært flere tilfeller av fyllekjøring. Gatebil startet med noe kjøring torsdagh ettermiddag, men det er ventet at det store innrykket av mennesker skjer i dag fredag.
Les også: Kjørte buss i fylla på Rudskogen