Snøen som har falt over Sarpsborg natt til torsdag har ført til vanskelige kjøreforhold i distrikter.
På E6 i Skjeberg kjørte en bil i autovernet tidligere torsdag morgen. Også andre steder i Østfold er det meldt om utforkjøringer.
Torsdag morgen melder Sarpsborg kommune at de er i gang med full brøyterunde.
– Vi er i gang med full brøyterunde. Både eksterne og interne aktører. Vi oppfordrer alle til og kjøre forsiktig og etter forholdene. Siden vi har et pågående snøfall oppfordrer vi til å beregne litt ekstra tid, skriver kommunen i en driftsmelding på sine egne nettsider torsdag morgen.
artikkelen fortsetter under bildet
Det har kommet noen centimeter med tung og våt snø i Sarpsborg natt til torsdag, og ifølge yr.no er det ventet å falle mer snø og regn fram mot lunjstider torsdag.
Sarpsborg kommune har ansvaret med å brøyte, strø og vedlikeholde 322 kilometer veier, 48 kilometer gang- og sykkelveier sju kilometer sykkelfelt.
– Det er et krevende arbeid. Vi er avhengig av et godt samarbeid med innbyggerne for å ha så godt vinterføre som mulig. Alle må ha forståelse for at det ikke er optimale føreforhold overalt til enhver tid, skriver Sarpsborg kommune på sine nettsider.
