Det var klokka 18.18 tirsdag kveld som Øst politidistrikt meldte på Twitter at politiet er på en adresse på Gressvik i Fredrikstad på bakgrunn av melding om en skadd person.

– En kvinne er tatt med av ambulanse til sykehus med alvorlige kuttskader. Vi jobber med å klarlegge omstendigheter som førte til skadene, skrev politiet på Twitter.

Politiet skriver ingen ting om noen er pågrepet i saken.

– Vi gjennomfører avhør og gjør undersøkelser av åsted. Av hensyn til den fornærmede og av hensyn til etterforskningen ønsker vi ikke gå ut med mer informasjon per nå, skrover politiet på Twitter.

Operasjonsleder Gisle Sveen i Øst politidistrikt sier til VG tirsdag kveld at de fikk melding om hendelsen klokka 17.22.

– Kvinnen har ikke vært i stand til å gi forklaring til oss og ble ganske raskt fraktet til sykehus med alvorlige kuttskader, sier han til VG, og understreker at politiet er i en tidlig fase i etterforskningen og jobber utfra flere hypoteser.