Den siktede mannen ble pågrepet av politiet i august og har vært varetektsfengslet siden. Nå har mannen fått forlenget varetektsfengslingen, skriver NRK.
Til nå har fire barn status som fornærmet i saken. Alle er under 16 år, og politiet utelukker ikke at saken ha større omfang.
Pågripelsen og etterforskningen av sognepresten ble først omtalt av Bergensavisen i september i år. Avisen skrev da at politiet ble gjort kjent med saken etter at moren til et av barna oppdaget en pengeoverføring til datteren fra presten – angivelig en betaling for et nakenbilde via Snapchat.
Mannen har i politiavhør erkjent de faktiske forhold. Han er også siktet for å ha vært i besittelse av bildemateriale som viser seksuelle overgrep mot barn eller som seksualiserer barn.
I november ble han fratatt retten til å være prest.
(©NTB)